Vedeli ste, že KVALITNÝ panenský olivový olej má vynikajúce protizápalové účinky

10.02.2020

Vedeli ste, že KVALITNÝ panenský olivový olej má vynikajúce protizápalové účinky a látky, ktoré sú prírodným ekvivalentom IBUPROFENU avšak bez jeho vedľajších účinkov ?

 Žiadny iný olej, jedine panenský olivový olej obsahuje látku OLEOCANTHAL. Táto látka ktorú obsahujú olivové oleje je prirodzenou zložkou s protizápalovými a protibolestivými účinkami.Nie každý olivový olej však obsahuje túto látku. 

Závisí to od druhu olív. V najväčšom množstve sa nachádza v olivách ( a olivových olejoch z nich vyrobených), ktoré majú pikantnejšiu chuť, to značí, že olej z týchto olív "škrabká v hrdle".Oleocanthal sa nachádza jedine v panenskom olivovom oleji. Nenachádza sa v slnečnicovom alebo v oleji ktorý prešiel rafináciou, alebo v olivových olejoch ako light, suave atď( refinované oleje z nekvalitných olív).

Podľa odborných zdrojov, asi 4 polievkové lyžičky sú ekvivalentom cca 250 mg Ibuprofenu, avšak bez vedľajších účinkov ibuprofenu.Zdroj pôvodu a výskum je možné nájsť na internete.Avšak pre denné použitie k prevencii, postačuje použiť denne:dospelá osoba - 3 kávové lyžičky olivového oleje denne čo je cca 50 gmdeti - podľa veku viete odhadnúť , polovičnú dávku.

Ale ak napríklad dieťa už liečite ibuprofénom ( lieky),alebo inými protizápalovými liekmi,poradte sa radšej s lekárom skôr ako by ste ho začali liečiť oleocanthalom .Preto je najlepšie používať túto dávku denne, hlavne aby ste predišli ochoreniam.Táto látka podľa najnovších výskumov má aj priaznivý účinok v potláčaní Alzheimerovej choroby

A ako zistíte či ten Váš olivový olej obsahuje túto látku ? 


 No, olej musíte ochutnať, pretože látka Oleocanthal a jej percentuálny obsah zatiaľ nie je uvádzaný na etiketách .Ak po prehltnutí cítite v hrdle škrabkanie je to príznak toho, že tento olej je kvalitný a obsahuje látku Oleocanthal. Čím viac Vás olej v hrdle škrabká, tým je prítomnosť tejto látky vyššia.